x
Sepetim
Sonbaharın 3 Tonu
19.09.2019

Sonbaharın 3 Tonu

  Sonbahar denildiği zaman yitip giden yaz mevsimi ve sararan yaprakların etrafımızı sarması gibi içinde hem hüzün hem de güzellikler barındıran duygular çağrışım yapar. Ancak sonbaharı şu önümüzdeki iki ayın daha tadına vararak yaşamakta yarar vardır. Çünkü sonbaharı hüzün olarak algılamak yerine onun bize sunduğu renklere kapılıp, hayata katılmak her zaman daha iyi olacaktır. Bu durum ruhumuza da bedenimize de ayrı ayrı pozitiflik getirecektir. Sonbaharın coşkusuyla doğanın bize sunduğu renkleri yaşamımıza dâhil etmeye çabalarsak, şüphesiz şu üç renk tonu olmazsa olmazlarımızdan olacaktır; Yeşil, Turuncu ve Sarı…

1-     YEŞİL

   Her ne kadar sonbahar kahverengi ve türevlerini içinde barındırsa da, yeşil tonları bu mevsimin kendisidir. Bu demektir ki, kahvelerinize ve battaniyelerinize sarılmaya başlayabilir, ancak doğanın yeşillikleri de hala var olduğundan açık havada yapılacak tüm etkinliklere de devam edebilirsiniz. Yani iki durumu da içinde barındırarak, bizlere etkili seçenekler sunmaktadır. Ayrıca yeşil tonlarının varlığı, hala bahar mevsimini yaşayabildiğimizin de göstergesi olarak, içimizi ısıtmaya yetebilir.

2-     TURUNCU

   Bu mevsimin ana renklerinden biri de turuncudur. Sonbaharda doğanın resmettiği tüm güzelliklerde turuncu mutlaka vardır. Romantik bir yürüyüş yaparken parklarda, ofisinizde çalışırken cam kenarlarına düşen turuncu yapraklarda, akşam güneş batarken etrafa yayılan kızıllığın yansıması ile tüm yeryüzünün daha başka tonda turuncuya boyanması bizi bu renkle adeta iç içe geçirmiştir. Turuncudan kopamadığımız, hatta bu rengin en fazla sonbahara yakıştığını düşünmemiz de kaçınılmazdır. Keyif köşemize geçtiysek, keyif battaniyemizi de üzerimize çekip, turuncuyu bize bahşeden bu sonbaharın tadını doya doya çıkarabiliriz.

3-     SARI

   Candan Erçetin’in de söylediği gibi “en sevdiğim mevsimdir sarı sonbahar” diyorsanız, bu mevsimin sarısı en güzel renklerdendir. Yazın güneşin sarısı içimizi yakıp kavursa da, sonbaharın sarısı tam aksinedir. Daha dingin, daha telaşsız ve hiç şüphesiz daha rutindir. Sabahları yolda yürüdüğünüzde, sarı yaprakları süpüren çalışanları gördüğünüzde bu sarı yaprakların tazelenme ve yeniliklere başlangıç olarak da algılayabilirsiniz. Tabii bu yenilenmeden önce hayat gibi, doğa da kendini rutin moduna alıp, yeniliklere birkaç mevsim hazırlık yapacaktır. O zaman hayatımızdan sarılar eksik olmasın diyelim ve sonbahar temasının sarı renk olmadan tamamlanamayacağının da altını çizelim.

   Bu üç güzel tonu mekânlarınızda bulundurmak isterseniz de www.battaniye.com.tr’ deki ürünleri inceleyebilirsiniz. Bulunduğunuz her yere yakışacak tüm sonbahar tonları sitemizde sizleri bekliyor. Yeşil, turuncu ve sarıdan başka sonbahar sizin için neyi temsil ediyorsa, işte o renkler www.battaniye.com.tr ‘de

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.