sadsad x
asdasd

Battaniyecomtr Blog Yazılarımız

Kahveni Tat, Battaniyeni Kap!

14 Ekim 2019

   Kahvenin elbette ki mevsimi olmaz, çünkü kahve yudumlamak kimi zaman yorgunluğumuzu alırken, kimi zaman daha çok çalışıp uykumuzu kaçırsın diye tükettiğimiz, en çokta arkadaş ortamlarında veya yalnızlığımıza eşlik etsin diye sarıldığımız sıcaklıktır. Kahve ile aramızda kurduğumuz bağ, basit görünse de bir o kadar da anlamlıdır aslında. Peki siz bu anlamlılığı battaniye eşliğinde yapmayı sevenlerden misiniz yoksa hareket halindeyken tüketenlerden mi? Eğer battaniyenize bürünüp, fincanız elinizde ise bu yazıyı sizler için yazmış bulunuyoruz.

Sonbaharın Balayı Rotaları Burada!

30 Eylül 2019

   Çoğu çift için balayı zamanları yaz mevsimi olarak tercih edilse de, sonbaharda da birbirinden güzel ve görülmeye değer pek çok rota vardır. Hem hava şartlarındaki iyileşmelerin olması hem de daha sakin ve huzuru tercih edenlerin tatili kesinlikle sonbaharda olmalıdır. Bunaltıcı sıcaklardan kaçıp, sonbaharın romantik atmosferinde balayınızı gerçekleştirmek kesinlikle mantıklı bir fikirdir diye düşünüyoruz. Yaprakların sağa sola savrulmuş hali, turuncunun ve kahverenginin doğa üzerinde hâkimiyet kurmaya başlaması, ara sıra esen insanın içine minicik bir ürperti serpiştiren meltemleri ile balayınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kış Hazırlıklarınızı Tamamladınız Mı?

27 Eylül 2019

   Ağustos ayından başlanarak, sonbaharın ilk zamanlarına kadar süren kış hazırlıkları için, hemen hemen herkes ufakta olsa hazırlıklar yapmaya başlamıştır. Kışın tüketmemiz için özenle ve titizlikle uğraştığımız gıda hazırlıkları yorgunluk yaratsa da, sonunda zafer kazanmış hissi vermektedir. İşte bu his tüm yorgunlukları da alıp götürür. Tıpkı her şey de olduğu gibi. Peki, mutfağımız için yaptığımız bu hazırlıkları, evimizin diğer alanları için de yapmaya başladık mı?

Ev Tekstilinde Retro Rüzgarı

21 Eylül 2019

   Retro kelime anlamı olarak “geçmişe aitlik, geriye dönüş” gibi anlamlar içermektedir. Retro başlı başına bir akım olup, 1960 ve 1970’li yıllara damgasını vurmuştur. Bu dönemde kalın çerçeveli gözlükler, fırfırlı ve puantiyeli kıyafetler, yüksek bel pantolonlar ve kendini her anlamda belli eden tüm objeler, günümüzde Retro olarak tanımlanmaktadır. Son zamanlarda da başta moda sektörü olmak üzere, daha birçok alanda Retro akımı yeniden baş gösterip, canlanmaya başlamıştır. Yeni olan her şeyi hızlı bir şekilde tüketip, hep farklı arayışlar içinde olan büyük bir kitlenin varlığı, Retro akımını tekrar gündeme getirmeye yetmiştir.

Sonbaharın 3 Tonu

19 Eylül 2019

   Sonbahar denildiği zaman yitip giden yaz mevsimi ve sararan yaprakların etrafımızı sarması gibi içinde hem hüzün hem de güzellikler barındıran duygular çağrışım yapar. Ancak sonbaharı şu önümüzdeki iki ayın daha tadına vararak yaşamakta yarar vardır. Çünkü sonbaharı hüzün olarak algılamak yerine onun bize sunduğu renklere kapılıp, hayata katılmak her zaman daha iyi olacaktır. Bu durum ruhumuza da bedenimize de ayrı ayrı pozitiflik getirecektir. Sonbaharın coşkusuyla doğanın bize sunduğu renkleri yaşamımıza dâhil etmeye çabalarsak, şüphesiz şu üç renk tonu olmazsa olmazlarımızdan olacaktır; Yeşil, Turuncu ve Sarı…

Battaniye Mevsimini Karşılıyoruz!

16 Eylül 2019

   Güzel ve içimizi ısıtan dopdolu bir yaz mevsiminden sonra, sonbahara girmiş bulunuyoruz. Eylül ayının o mayhoş eden güzelliği, tatlı tatlı esen meltemleri, insanı kendine hayran bırakan renklere bürünmüş tabiatı ile sonbahar hemen hemen hepimizin sevdiği mevsimler arasındadır. Doğadaki turuncu, sarı ve toprak renklerinin bin bir çeşidinin bu mevsimde barınması sonbaharı özel kılan önemli sebeplerdendir. Tabiat ananın bizlere sunduğu bu şöleni ise keyifle izlerken battaniyelerimizi de yanımıza almayı unutmuyoruz elbette.

Mekânlarınızdaki Mevsim Geçişleri ve Biz

27 Ağustos 2019

   Blog yazılarımızda kışı selamladık, bahara hoş geldin dedik, yazın tadına vardık şimdi de sonbaharı karşılamaya hazırlanıyoruz. Yaz mevsiminden sonbahara geçerken yaşayacağımız mevsim geçişi durumunu ise, hemen hemen hayatımızın tüm alanında hissedeceğiz. Başta ruh halimizdeki değişimler, insanlarla iletişimimizdeki değişimler, gardolabımızdaki değişimler ve değişimlerin en haz verenlerinden biri olan; Mekânlarımızdaki değişimler ile iç içe olacağımız hiç şüphesiz kaçınılmaz olacaktır. Bu değişim kelimesini çoğumuz “edinilen alışkanlıkların terk edilmesi” olarak algılayarak, negatif anlam yüklemeleri yapabilir.

7/24 Devam Eden İndirimlerimiz Var!

28 Temmuz 2019

   Uzun zamandır almak istediğimiz bir ürünü, fiyatı düşünce almak çoğumuzun alışkanlık haline getirdiği bir eylemdir. İndirim takip etmek veya bu indirimlerden bir şekilde haberdar olmak almak istediğimiz ürünlerin dışında, başka ürünleri de almamıza yol açmaktadır. Hem eğlenceli hem de alışveriş duygumuzu doyurucu nitelikte olan indirimler, her alanda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle özel günlerde gerçekleşecek olan indirimleri beklemek veya ürünü alacağımız firmanın kuruluş yıldönümü için yapacağı indirimleri takipte kalmak alışveriş yapma heyecanımızı oldukça arttırmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.