x
Sepetim
Kış Hazırlıklarınızı Tamamladınız Mı?
27.09.2019

Kış Hazırlıklarınızı Tamamladınız Mı?

   Ağustos ayından başlanarak, sonbaharın ilk zamanlarına kadar süren kış hazırlıkları için, hemen hemen herkes ufakta olsa hazırlıklar yapmaya başlamıştır. Kışın tüketmemiz için özenle ve titizlikle uğraştığımız gıda hazırlıkları yorgunluk yaratsa da, sonunda zafer kazanmış hissi vermektedir. İşte bu his tüm yorgunlukları da alıp götürür. Tıpkı her şey de olduğu gibi. Peki, mutfağımız için yaptığımız bu hazırlıkları, evimizin diğer alanları için de yapmaya başladık mı? Bahar temizliği başta olmak üzere, yazlık ve kışlık kıyafetlerin ayrılması, pikeleri rafa kaldırıp yorgan veya battaniye kullanımını geçmek gibi… Sadece mutfağımıza hazırladığımız gıdalar ile değil evimizde veya yaşadığımız mekânlarda da kış hazırlıkları son sürat devam etmektedir. Bu aşamada gıda hazırlıklarından çok ev tekstili ile ilgili yapılan hazırlıklar çoğumuzu daha çok cezbetmektedir. En azından daha az yorucu bir aşama olduğundan ve işin hazırlık kısmına ev dekorasyonu da girdiği için daha eğlenceli bulunduğunu söyleyebiliriz. Düşünsenize, bahar temizliğinizi yapıyorsunuz her taraf pırıl pırıl olup, odalara mis gibi kokular yayılıyor ve siz en güzel hazırlık bölümüne geliyorsunuz; “Evinizi dekore edip, küçük dokunuşlarla değişiklik yaratmak.” Evinize istediğiniz aksesuarları ekleyebilir veyahut çıkarabilirsiniz. Mis gibi kokusuyla, lavanta tanelerine bezenmiş nevresimlerinize kavuşabilirsiniz.

   Yatağınıza serdiğiniz zaman size yeni bir dönemi hatırlatacak birbirinden güzel nevresimler edinebilirsiniz. Bu nevresimler sonbaharı yaşıyoruz veya kışı karşılayacağız diye illa ki koyu renklerde olmayabilir, içimizi açan cıvıl cıvıl nevresimler tercihiniz olabilir. Veyahut yazın sık kullandığınız pike battaniye örtüleri yerine, artık sımsıkı sarılacağınız battaniyeleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece battaniyeler yatak odamıza da geldiğine göre, artık evimizin hatta iş yerlerimizin bile her köşesine misafir olabilir. Kanepelerde geçireceğimiz zamanlar için keyif battaniyeleri, üzerinde hafif dokulu battaniye taşımak isteyenler için pamuklu battaniyeler, hatta hediye düşünenler için de özel günlere özel baskılı battaniyeler revaçta olacaktır. Bu nedenlerle bu güzel mevsimlerde mutlaka battaniyeler ile yolumuz kesişecektir. Her kesişmenizde battaniyelerinize sımsıkı sarılabilirsiniz.

   Evlerimiz için bir diğer kış hazırlığı konumuz ise, halılardır. Yazın daha çok kilim veya paspas kullanımı tercih edilse de, her ürünün mevsimlik bir süresi olduğundan, kilim için de ayrılan sürenin sonuna geldik diyebiliriz. Evlerimizin ısınmasına çok yardımcı olmayan kilimlerin yerini halılar almaktadır. Halıların çok fazla çeşidinin olması bizi az da olsa zorlayabilir. Püsküllü halılar, rölyef halılar, avangard halılar, dekoratif halılar ve kaymaz tabanlı halılar ise seçmemiz gereken birkaç halı örneklerindendir. Son olarak banyolarımız içinde ufak tefek hazırlıklar yapabiliriz. Banyo paspası veya banyo halılarını daha sık kullanmak gibi…

   Bu aşamada www.battaniye.com.tr’in sizler için hazırladığı birbirinden çeşitli halılarına göz gezdirebilirsiniz. Belki karar vermenizi kolaylaştıramayız ama mutlaka bir şeyler almanıza yardımcı oluruz. O zaman hızlı karar almak istiyorsanız www.battaniye.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Hem kış hazırlıklarınızı tamamlar hem de evlerinizde gerçekleştireceğiniz yenilikler için dekor fikirlerinize yardımcı olabiliriz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.