x
Sepetim
Sonbaharın Balayı Rotaları Burada!
30.09.2019

Sonbaharın Balayı Rotaları Burada!

    Çoğu çift için balayı zamanları yaz mevsimi olarak tercih edilse de, sonbaharda da birbirinden güzel ve görülmeye değer pek çok rota vardır. Hem hava şartlarındaki iyileşmelerin olması hem de daha sakin ve huzuru tercih edenlerin tatili kesinlikle sonbaharda olmalıdır. Bunaltıcı sıcaklardan kaçıp, sonbaharın romantik atmosferinde balayınızı gerçekleştirmek kesinlikle mantıklı bir fikirdir diye düşünüyoruz. Yaprakların sağa sola savrulmuş hali, turuncunun ve kahverenginin doğa üzerinde hâkimiyet kurmaya başlaması, ara sıra esen insanın içine minicik bir ürperti serpiştiren meltemleri ile balayınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bizlerde sizler için birbirinden huzurlu ve görülmeye değer bulduğumuz rotalar belirledik.

1-    Kapadokya

   Herkesin mutlaka görmesini düşündüğümüz Kapadokya, peri bacaları ile büyülemeye devam ediyor. Battaniye ve şalınızla izleyebileceğiniz uçan balonlar ise tam olarak Kapadokya ruhunu yansıtıyor. İsterseniz balon turunu birbirinize ve battaniyelerinize sarılarak sabahın serin saatlerinde seyredebilirsiniz, isterseniz de balon turunun kendisine katılarak balayınıza renk katabilirsiniz. Bunlar dışında, peri bacalarını, mağara evleri ve Ihlara vadisi gibi pek çok vadiyi bünyesinde barındıran bu eşsiz şehri keşfedebilirsiniz. Üzüm bağlarında şarap tadımı yapabilir, kültür sanat gezilerini seven bir çiftseniz müzelerini de ziyaret edebilirsiniz. Kendine has bir atmosferi olan bu mistik rotayı görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2-    Bolu/Abant Gölü

   Sonbaharın tüm tonlarını içinde adeta bir sır gibi saklayan Bolu, tam da sonbahar balayı noktalarından biridir. Doğanın tüm güzelliğine sahip olan bu şehir hakkında söylenecek o kadar güzel cümleler var ki, bunlar anlatılmaz yaşanır diyebiliriz. Sizde Bolu’nun kendisini yaşamak istiyorsanız, Abant gölü ve çevresinden başlayabilirsiniz. Abant gölünün etrafında sabah sporlarınızı yapabilir, battaniyeniz ve çadırınızla kamp bile yapabilir veyahut gölün etrafındaki tesislerden birinde konaklayabilirsiniz. Milli parklarının varlığı, eşsiz doğa harikası olan bu şehri biraz daha özel kılmıştır. Bol oksijen ve görsel şölen isteyenleri Bolu’ya davet ediyoruz.

 

 

3-    Kaz Dağları

   Kuzey Ege’nin en güzel yerlerinden biridir Kaz Dağları. Balıkesir ve Çanakkale’nin arasında kalan dağlar, bol oksijeni ve içinde yeşilin bin bir tonunu barındırır. Trekking gezisi ile balayınıza heyecan katabilir, botanik bahçelerini ziyaret ederek de huzuru kucaklayabilirsiniz. Evlilik aşamasındaki tüm yorgunluklarınızı bu kıymetli rotada atabilir, sessiz ve sakin bir tatil tamamlayabilirsiniz. Kitap ve battaniye ikilisini en fazla Kaz Dağlarında kullanabilirsiniz.

   Sizler için derlediğimiz, sonbaharda balayı rotalarının üç tanesi hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Ancak küçük bir hatırlatma yapmamızda da fayda vardır. Sonbahardaki tatillerinizi gerçekleştirirken yanınızdan battaniye, pike, şal veya kanguru battaniyelerinizi getirmeyi de unutmayın. Unutursanız da çok üzülmeyin, çünkü www.battaniye.com.tr bir tıkla bulunduğunuz her yere battaniyenizi de, ev tekstili ile ilgili neye ihtiyacınız varsa getirir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.